Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Sliediče

Sliediče

Kokeršpaniel

 

Veľkosť a stavba tela
Toto veľmi známe plemeno psa má kompaktný a silný chrbát, ktorý veľmi mierne klesá smerom dozadu. Kokeršpaniel má výrazné svalstvo. Anglický kokeršpaniel je vo všeobecnosti veľkosťou väčší ako americký kokeršpaniel. Kokeršpanieli bývajú asi 40 cm vysoké, pričom dosahujú hmotnosť približne 12 až 14 kg. Anglický kokeršpaniel má dlhší nos ako jeho americký príbuzný.
Srsť
Anglický kokeršpaniel má srsť hladkú a hodvábnu, miestami mierne zvlnenú. Srsť na nohách je bohatšia. Na hlave je srsť kratšia a obzvlášť jemná. Srsť amerického kokeršpaniela je dlhšia. V prípade oboch plemien sa vyskytujú viaceré farebné varianty. Podľa štandardov plemien sú prípustné tak jednofarebné, ako aj viacfarebné varianty.
Povaha a temperament
O kokeršpanielovi sa nedá povedať, že by patril k vyslovene pokojným psom. Je príjemne živý, inteligentný a bystrý. Dokáže vyvinúť veľkú naviazanosť, prítulnosť a oddanosť k „svojim" ľuďom.
Vhodné prostredie
Aby ste dokázali vychovať toto učenlivé klbko plné temperamentu, budete potrebovať trpezlivú a dôslednú, ale pritom veľmi láskavú ruku. Dobre vychovaný kokeršpaniel je veľmi príjemným psom v domácnosti, ktorý si dobre rozumie tak s inými psami, ako aj s deťmi. Kokeršpaniel se nepotrpí bezpodmienečne na dome so záhradou, ale dostatok pohybu potrebuje v každom prípade.

 

 

TOPlist