Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Farbiare

Farbiare

Anglický farbiar

 

Veľkosť a stavba tela
Anglický farbiar je poľovným psom mohutnej stavby tela. Dosahuje výšku viac ako 60 cm. Má mohutné telo, ktorého hmotnosť sa pohybuje medzi 40 až 48 kg. Jeho pohyb je majestátny. Hlava je veľká, dlhá a úzka. Dlhé nízko nasadené uši visia dole.
Srsť
Tento mocný spoločník má krátku jemnú srsť, ktorá nie je na hlave a ušiach tvrdá, ale naopak hod- vábna. Prípustné nie je len jedno sfarbenie. Srsť môže byť okrem iného čierna, červená, alebo môže mať hnedý odtieň farby kože. Príznačnou pre toto plemeno je voľná koža, záhyby a vrásky tak na čele, ako aj lícach.
Povaha a temperament
Nespravodlivo má anglický farbiar, možno aj zásluhou svojho mena, Bloodhound (krvavý pes), u mnohých ľudí zlú povesť. No neprávom. Jeho meno nepoukazuje na krvilačnosť, ale na čistokrvnosť plemena. Pri dobrej starostlivosti, ktorá je samozrejme predpokladom dobrého správania psa pri všetkých plemenách, sa anglický farbiar prejaví ako poslušný, prítulný a dobromyseľný. Ak sa s ním zle zaobchádza, môže reagovať veľmi negatívne. Jeho správanie sa môže staťagresívnym a môže prejavovať tendenciu k hryzeniu.
Vhodné prostredie
Anglický farbiar potrebuje veľa miesta. Mal by sa chovať v rodinnom dome so záhradou. Ak máte k dispozícii dostatok priestoru, môžete chovať anglického farbiara aj ako rodinného psa. Jeho veľkým plusom je to, že si dobre rozumie s deťmi. Samozrejme ho môžete vycvičiť aj ako služobného psa. V prípade, že ho chcete chovať ako poľovného psa, tak ho musíte pravidelne cvičiť. V každom prípade anglický farbiar vyžaduje dôsledné a spravodlivé vedenie.

 

 

Bavorský farbiar

 

Veľkosť a stavba tela
Tento stredne veľký pes dosahuje v kohútiku výšku až 50 cm.
Srsť
Srsť bavorského farbiara je hustá, priliehajúca, skôr matná ako lesklá. Vyskytujú sa rozličné červené a žlté zafarbenia. Srsť môže byť miestami svetlejšia.
Povaha a temperament
Tento stredne veľký pes sa vyznačuje spoľahlivosťou, inteligenciou a živosťou.
Vhodné prostredie
Vhodný výbeh mu príde veľmi vhod. Kto chce využívať bavorského farbiara na poľovné účely vo vysokohorskom prostredí, ten ho musí dôkladne vycvičiť a jeho zručnosti a obratnosť udržiavať pravidelným tréningom.

 

 

Billy

 

 

Veľkosť a stavba tela
Napriek tomu, že Billy patrí k veľkým a silným psom, pôsobí skôr ľahko. Jeho výška je zväčša medzi 60 až 70 cm a hmotnosť od 25 do 30 kg. Chrbát je silný. Bedrá sa zvažujú.
Srsť
Billy má krátku, tvrdú a hladkú srsť. Vyskytuje sa v bielej, svetlo hnedej farbe, taktiež ako biela varieta s kresbou v svetlooranžovom a citrónovo žltom tóne. Prípadné čierne škvrny na srsti sú nežiaduce.
Povaha a temperament
Tento lovec je neúnavný a vyslovene rýchly. Pri love prejavuje veľkú vytrvalosť.
Vhodné prostredie
S inými psami a deťmi sa znáša Billy dobre. Napriek tomu nieje vzhľadom na svoju povahu poľovného psa vhodným rodinným psom.

 

Hannoverský farbiar

 

Veľkosť a stavba tela
Tento silný, mohutný poľovný pes dosahuje výšku okolo 60 cm a hmotnosť približne 30 kg, často krát aj viac. Má stredne veľkú hlavu a dlhý mocný krk s voľným lalokom. Hruď je hlboká a priestranná. Bedrá prudko klesajú. Predné nohy hannoverského farbiara sú silnejšie ako zadné nohy. Nohy nie sú príliš vysoké. Má mocné okrúhle labky.
Srsť
Lesklá hladká srsť je pri tomto plemene krátka a mäkká. Srsť môže mať rozličné sfarbenie a znaky. Okrem iného byt" sivohnedej, červenohnedej, červenožltej a tmavožltej farby. Môže byť aj pruhovaný.
Povaha a temperament
Tento poľovný pes je inteligentný a dá sa dobre vycvičiť. Prejavuje sa velkou prítulnosťou a vernosťou. Pri poľovačke je mimoriadne vytrvalý
Vhodné prostredie
Hannoverskému farbiarovi by ste mali dopriať dostatok možností k pravidelnému pohybu a poverovať ho rôznymi úlohami. Je preto veľmi dobré, ak sa stane zverencom poľovníka a môže využiť svoje schopnosti. V rodine sa cíti dobre a je veľmi prispôsobivý.

TOPlist